Absolwenci informatyki 2020-2024

Kolejni absolwenci kierunku informatyka z Kalisza opuszczają PWSZ Źródło: http://pixabay.com

W lutym oraz marcu tego roku odbyły się egzaminy dyplomowe inżynierskie, wieńczące naukę kolejnego rocznika studentów, studiujących na kierunku informatyka w Uniwersytecie Kaliskim. Wielu tegorocznych absolwentów zrealizowało w ramach swojej pracy inżynierskiej ciekawe projekty informatyczne, które pozwoliły im poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu technologii współcześnie używanych na rynku IT.

Do najciekawszych prac zrealizowanych przez naszych absolwentów można zaliczyć m. in.:

• system czasu rzeczywistego do kontroli maszyny irygacyjnej,
  • system kontroli wersji dla planu zajęć,
  • aplikacja mobilna wspierająca realizację zamówień w firmie zajmującej się instalacjami dla inteligentnego domu,
  • aplikacja do wspomagania organizacji wycieczek,
  • aplikacja internetowa dla biblioteki,
  • gra fabularna z użyciem silnika Unreal Engine,
  • gra z wykorzystaniem systemu wirtualnej rzeczywistości,
  • asystent wirtualny wykorzystujący model SI GPT-3.5 dla urządzeń z systemem Android,
  • system rezerwacji stolików w restauracji,
  • prototyp systemu do rozpoznawania znaków drogowych na zdjęciach i filmach,
  • system rezerwacji obiektów sportowych.

Tegorocznym absolwentom gratulujemy uzyskania tytułu inżyniera informatyka i życzymy powodzenia w rozwijaniu swoich umiejętności informatycznych, a także w znalezieniu pasjonującej pracy.