Spotkanie z firmami

2015-05-28
Spotkanie lokalnych firm z branży IT z pracownikami Katedry Informatyki

28 maja 2015 r. gościliśmy w budynku Katedry przy ulicy Łódzkiej przedstawicieli lokalnych firm zajmujących się informatyką. Na spotkaniu przedstawiono program nauczania na kierunku Informatyka oraz propozycje współpracy Katedry z przedsiębiorstwami, głównie obejmujące ich udział w kształceniu studentów. Powyższe pomysły spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony gości, którzy zgłosili także chęć zatrudniania absolwentów Informatyki. Aby ułatwić kontakt studentów z lokalnymi firmami, na stronie Katedry będziemy zamieszczać ich oferty obejmujące możliwość odbycia praktyk lub zatrudnienia, wraz z pożądanymi cechami i umiejętnościami kandydatów.

Ze strony Katedry Informatyki spotkanie prowadzili: mgr Krzysztof Karpiński, dr Piotr Knychała oraz mgr inż. Marcin Żurawski.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele poniższych firm/organizacji:

Firmy i organizacje nieobecne na spotkaniu, które także chciałyby nawiązać współpracę z katedrą Informatyki prosimy o kontakt na adres m.zurawski[at]pwsz-kalisz.edu.pl.

Studenci zainteresowani współpracą z firmami mogą znaleźć informację na stronie kierunku informatyka.