Drzwi otwarte

liczna grupa uczniów słuchających prezentacji na temat kierunku informatyka

W czwartek, 23 marca 2017 roku, na terenie kampusu przy ulicy Poznańskiej 201-205 odbyły się drzwi otwarte, podczas których zaprezentowane zostały wszystkie kierunki studiów znajdujące się w ofercie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu. Wydarzenie rozpoczęto od powitania licznie przybyłych uczestników przez Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu, Prof. nadzw. dr hab. n. med. Magdalenę Pisarską-Krawczyk. Następnie goście wysłuchali krótkiego koncertu zespołu Piano Song, po którym rozpoczęło się zwiedzanie budynków znajdujących się na terenie kampusu. Podczas prezentacji kierunków studiów Wydziału Politechnicznego w budynku Collegium Mechanicum przedstawiony został także kierunek informatyka. Liczna grupa uczniów zainteresowana podjęciem studiów na kierunku informatyka wzięła także udział w szerszej prezentacji naszego kierunku w sali 107, a także w zwiedzaniu sal dydaktycznych znajdujących się w budynku Collegium Oecologicum, w których odbywają się na co dzień zajęcia na kierunku informatyka. Wśród licznie przybyłych gości byli m.in. uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Kaliszu oraz Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu. W prezentacji infrastruktury dydaktycznej pomagali także studenci pierwszego oraz trzeciego roku studiów na kierunku informatyka. Wszystkich zainteresowanych podjęciem studiów na kierunku informatyka zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dydaktyczną, m.in. z prezentacją, opisem oraz programem studiów kierunku informatyka, a także infrastrukturą Katedry Informatyki Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu.

prezentacja kierunku informatyka w budynku Collegium Mechanicum
uczniowie chętni studiować informatykę w holu Collegium Oecologicum