Elektroniczne książki

e-booki z baz NASBI oraz ibuk w bibliotece PWSZ Źródło: http://pixabay.com

Biblioteka uczelniana umożliwia wypożyczanie nie tylko papierowych książek, ale także udostępnia część swoich zasobów w wersji elektronicznej. Studentom kierunku informatyka w szczególności polecamy dwie bazy książek: NASBI oraz ibuk. Baza NASBI zawiera pełne teksty książek, wideokursów i audiobook'ów wydanych przez wydawnictwo Helion, wśród których znaleźć można także pozycje z informatyki. Baza ibuk zawiera pełne teksty ponad 1000 książek naukowych, w tym podręczników akademickich wydanych przez Wydawnictwo Naukowe PWN i wydawnictwa uczelniane. Udostępnia także angielsko-polski i polsko-angielski słownik Oxford.

Dostęp do zasobów z obu baz możliwy jest z sieci uczelnianej, a także, po pobraniu w bibliotece specjalnego kodu, spoza tej sieci. Umożliwia to wypożyczanie książek bez konieczności wychodzenia z domu. Studenci mogą także zgłaszać do biblioteki książki z wymienionych baz, których biblioteka nie wykupiła, a które chcieliby wypożyczyć.