Spotkanie informacyjne w sprawie praktyk

2016-05-19
Studenci informatyki na spotkaniu z firmami branży IT

18 maja 2016 w auli Collegium Oecologicum odbyło się spotkanie informacyjne na temat praktyk zawodowych. Na spotkaniu byli obecni studenci kierunku Informatyka, kadra Katedry Informatyki oraz pracownicy firm Transition Technologies i Ulisses. Ogólne zasady odbywania praktyk przedstawił opiekun praktyk - mgr inż. Marcin Żurawski. Następnie przedstawiciele pracodawców zaprezentowali działalność swoich firm - związaną z tworzeniem oprogramowania - oraz zachęcali do odbycia w nich praktyk. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem studentów, którzy mieli też możliwość rozmowy z naszymi gośćmi i dopytania o interesujące ich szczegóły. Liczymy, że powyższe spotkanie zaowocuje szerszą współpracą pomiędzy kadrą i studentami PWSZ, a firmami informatycznymi z regionu. Należy podkreślić, że w wyżej wymienionych firmach pracują już nasi absolwenci i mamy nadzieję, że kolejni znajdą w nich zatrudnienie.

Firmy, które są zainteresowane współpracą z Katedrą Informatyki prosimy o kontakt na adres m.zurawski[at]pwsz-kalisz.edu.pl.

Studenci kierunku informatyka na spotkaniu w sprawie praktyk
Spotkanie studentów informatyki z firmami IT
Spotkanie firm z branży IT ze studentami kierunku informatyka w sprawie praktyk