Absolwenci informatyki 2012-2016

2016-03-20
Absolwenci kierunku informatyka, rocznik 2012-2016

W okresie od 14 do 19 marca 2016 odbyły się pierwsze egzaminy dyplomowe inżynierskie w roku akademickim 2015/2016. Studia na kierunku informatyka ukończył drugi rocznik studentów. Wielu studentów zrealizowało w ramach swojej pracy inżynierskiej ciekawe projekty informatyczne, które pozwoliły im poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu technologii współcześnie używanych na rynku IT.

Wśród zrealizowanych prac są:

Aplikacje internetowe i desktopowe dla wspomagania działalności biznesowej średnich i małych przedsiębiorstw oraz instytucji.

Do najciekawszych prac z tej grupy można zaliczyć:
  • aplikację internetową usprawniającą pracę ośrodka interwencji kryzysowej,
  • oprogramowanie internetowe wspomagające pracę kancelarii prawnej,
  • oprogramowanie internetowe do wspomagania sieci wypożyczalni samochodów osobowych,
  • aplikację internetową wspomagającą zamawianie książek w sieci bibliotek,
  • aplikację internetową wspomagającą funkcjonowanie schroniska dla zwierząt,
  • system informatyczny wspomagający obsługę magazynu i sprzedaży w firmie handlowej,
  • system informatyczny usprawniający wydawanie towarów w magazynie wysokiego składowania,
  • oprogramowanie internetowe wspomagające szkołę nauki jazdy,
  • oprogramowanie internetowe wspomagające organizowanie korepetycji,
  • oprogramowanie internetowe do rezerwacji jazd on-line w ośrodku szkolenia kierowców,
  • oprogramowanie internetowe wspomagające organizowanie zawodów pucharu świata w skokach narciarskich.

Aplikacje na urządzenia mobilne, adresowane dla indywidualnych użytkowników, poszerzające funkcjonalność smartfonów i tabletów.

Do najciekawszych prac z tej grupy można zaliczyć:
  • aplikację dla systemu Android do zarządzania wiadomościami SMS oraz połączeniami telefonicznymi,
  • aplikację mobilną – przewodnik turystyczny „Poznaj Kalisz”,
  • aplikację wspierającą organizację czasu pracy studenta,
  • aplikację dla systemu Android wspomagającą zarządzanie dietą oraz treningiem fizycznym.

Aplikacje specjalnego przeznaczenia, dedykowane określonym odbiorcom lub specjalnym zastosowaniom.

Do najciekawszych prac z tej grupy można zaliczyć:
  • aplikację mobilną, która wspomaga prowadzenie gospodarstwa sadowniczego,
  • aplikację wspomagającą planowanie zajęć w PWSZ w Kaliszu,
  • aplikację generującą dane osobowe, które można wykorzystać m. in. do testowania baz danych oraz aplikacji przetwarzających dane osobowe,
  • system internetowy wspomagający działalność firmy specjalizującej się w usługach kompleksowej ochrony przeciwpożarowej oraz BHP.

Tegorocznym absolwentom gratulujemy uzyskania tytułu inżyniera informatyka i życzymy powodzenia w rozwijaniu swoich umiejętności informatycznych, a także w znalezieniu pasjonującej pracy.

Absolwenci kierunku informatyka, rocznik 2012-2016, podrzucają birety
Wybrane, najciekawsze prace dyplomowe studentów kierunku informatyka w Kaliszu