Warsztaty dla uczniów

2022-04-08
Uczniowie Technikum im. św. Józefa zwiedzają Kampus WP Autor: mgr inż. Szymon Wilk

Zgodnie z coroczną tradycją, 7.04.2022 r. Katedra Informatyki zorganizowała kolejną edycję warsztatów dla uczniów szkoły średniej. W tym roku w warsztatach uczestniczyli uczniowie Technikum im. św. Józefa w Kaliszu. W tym roku warsztaty miały formę wykładową. Podczas 3 godzinnej wizyty 30 uczniów miało okazję zwiedzić Kampus Wydziału Politechnicznego przy ul. Poznańskiej 201-205. Następnie uczniowie klas o profilach technik informatyk oraz technik programista wraz z opiekunem grupy, mgr. inż. Szymonem Wilkiem, udali się do sali wykładowej, gdzie mieli okazję uczestniczyć w wykładzie dra Piotra Knychały. Podczas wykładu omówiony został przykład praktycznego wykorzystania wzorca projektowego obserwator w języku programowania JAVA. Po wykładzie uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą studiowania na kierunku informatyka w Akademii Kaliskiej. Była też możliwość zadawania pytań związanych z tym kierunkiem studiów.

Uczniowie Technikum im. św. Józefa zwiedzają pracownie kierunku informatyka Autor: mgr inż. Szymon Wilk
Uczniowie Technikum im. św. Józefa uczestniczą w wykładzie prowadzonym przez wykładowcę kierunku informatyka Autor: mgr inż. Szymon Wilk