Warsztaty dla uczniów

warsztaty informatyczne dla uczniów Źródło: https://pixabay.com

Zgodnie z tradycją, także w tym roku, odbyła się kolejna edycja warsztatów programistycznych dla uczniów szkół średnich. W dniu 15.04.2021 r. Katedra Informatyki Akademii Kaliskiej zorganizowała warsztaty programistyczne dla uczniów Technikum im. św. Józefa w Kaliszu. W zajęciach uczestniczyło prawie trzydziestu uczniów z klas o profilu technik informatyk oraz technik programista. Warsztaty zorganizowano w formie zdalnej z powodu stanu zagrożenia epidemicznego. Podczas tegorocznych zajęć uczniowie mieli okazji poznać podstawy tworzenia aplikacji internetowych z wykorzystaniem narzędzia Laravel. Była to także okazja dla uczniów do tego, aby zobaczyć jak wyglądają zajęcia prowadzone w ramach studiów i porównanie ich z tymi, w których uczestniczą jako uczniowie szkoły średniej. Podczas warsztatów uczniowie mogli także zapoznać się z ofertą dydaktyczną Wydziału Politechnicznego Akademii Kaliskiej, w szczególności ofertą studiowania na kierunku informatyka.