Warsztaty dla uczniów

warsztaty informatyczne dla uczniów

Uczniowie klas o profilu technik informatyk z Zespołu Szkół Technicznych w Kaliszu, pod opieką mgr. inż. Szymona Wilka, gościli w dniu 12.06.2019r. na warsztatach programistycznych organizowanych przez Katedrę Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu. Uczniowie podczas tej wizyty mogli zobaczyć, jak wyglądają zajęcia laboratoryjne na uczelni wyższej. W tym roku warsztaty prowadzili dr Marek Dębczyński i dr Piotr Knychała. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna uczestniczyła w zajęciach z symulacji komputerowych, podczas których mieli okazję napisać prosty program do symulacji metodą Monte Carlo. Druga grupa tworzyła program związany z prostymi algorytmami szyfrowania. Ponadto uczniowie mogli zapoznać się z oferta studiów na kierunku informatyka w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu.