Warsztaty dla uczniów szkół średnich

Warsztaty dla uczniów z informatyki Źródło: http://pixabay.com

Uczniowie klas trzecich z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kaliszu oraz klasy pierwszej i drugiej z III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu uczestniczyli w dniu 9.06.2017r. w warsztatach laboratoryjnych z programowania, zorganizowanych przez Katedrę Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu. W ramach przeprowadzonych zajęć uczniowie mogli uczestniczyć w dwóch półtoragodzinnych zajęciach z programowania, podczas których poznali podstawy tworzenia aplikacji dla urządzeń mobilnych z systemem Android oraz zostali zaznajomieni z automatami komórkowymi. System Android to najdynamiczniej rozwijający się system operacyjny dla urządzeń mobilnych. Uczniowie mieli okazję napisać swoją pierwszą grę liczbową na smartfony, polegającą na zgadywaniu liczby wytypowanej przez aplikację. „Gra w życie” to jeden z najpopularniejszych przykładów automatów komórkowych, stworzony przez Johna Conwaya w 1970r. Stosunkowo proste reguły tego automatu pozwalają na wygenerowanie ciekawych wzorów graficznych. Ponadto uczniowie mieli także okazję zapoznać się z przykładami innych automatów komórkowych.